Nadmierne owłosienie – jak sobie z nim radzić
Nie ma bardziej skutecznego sposobu na pozbycie się niechcianych włosków niż depilacja laserowa. Jej popularność wynika z faktu, że już po kilku sesjach widać efekty, które zależą przede wszystkim od grubości i pigmentu owłosienia. Nim zdecydujesz się na zabiegi epilacji, warto poznać od kuchni proces laserowego usuwania włosków z naszego ciała.
Laserowa depilacja – jej początki
Mogłoby się wydawać, że epilacja jest nowoczesnym zabiegiem, który pojawił się na początku XX wieku, jednak nic bardziej mylnego. Laser depilacyjny swoje początki datuje na wczesne lata sześćdziesiąte XX wieku. Mimo tego, że był to rewolucyjny sposób pozbywania się niechcianego owłosienia, to jednak był on mocno szkodliwy dla skóry, ponieważ negatywnie wpływał na pigment i dochodziło niejednokrotnie do poważnego uszkodzenia naskórka. Obecnie narzędzia wykorzystywane do depilacji są niezwykle precyzyjne, a zabieg niemal bezbolesny.
Depilacja laserowa bikini
Do najchętniej wybieranych miejsc na ciele, które zostaną poddane zabiegowi laserowej depilacji należą przede wszystkim pachy oraz bikini. Pamiętaj, że przed zabiegiem niezbędną będą konsultacje, podczas których zostanie przeprowadzony wywiad z pacjentką. Jeśli okaże się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia sesji, należy umówić się na kolejną wizytę.
Każdy posiada inny stan skóry i włosa, a to one wyznaczają parametry wiązki laserowej, dlatego też nim przejdzie się do clou, każdy z klientów ma wykonywaną próbę laserową. Jeśli wynik jest pozytywny – zabieg zostanie wykonany.
Podczas laserowej depilacji okolic bikini, naświetlane zostają fragmenty skóry, z których chcemy pozbyć się włosków. Wykorzystuje się do tego małą wiązkę światła. W trakcie przeprowadzania zabiegu można odczuwać niewielki dyskomfort związany z delikatnym kłuciem, swędzeniem lub mrowieniem. W zależności od tego jakiego urządzenia używa kosmetyczka, uczucia te mogą być mniej lub bardziej uciążliwe. Nowoczesne aparaty niemalże nie wywołują żadnych niepożądanych dolegliwości. Jeśli klientka posiada niski prób bólu i skarży się w trakcie zabiegu na silny dyskomfort, w trakcie epilacji można stosować żel chłodzący lub znieczulający.
Częstym efektem zaraz po zabiegu jest obrzęk lub silne zaczerwienie skóry. Jest to jak najbardziej naturalny objaw, który znika od kilku godzin do kilku dni samoistnie. W tym czasie należy dbać o skórę i traktować ją niezwykle delikatnie.
Decydując się na depilacje laserową należy wziąć pod uwagę fakt, że przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu należy unikać kąpieli słonecznych ani stosować preparaty złuszczające. W czasie oczekiwania na kolejny zabieg należy podcinać golić włoski, jednak nie można usuwać ich woskiem, pastą cukrową, depilatorem elektrycznym lub pęsetą.
Przygotowanie do depilacji laserowej
Przygotowanie do depilacji laserowej powinno rozpocząć się już na miesiąc przed planowaną wizytą w salonie kosmetycznym. W tym czasie nie wolno stosować samoopalaczy i opalać się na słońcu oraz korzystać z solarium. Na 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki fotouczulające, herbaty ziołowe (dziurawiec, nagietek) i zwrócić uwagę na stan swojej skóry. Nie powinna być ona ani podrażniona, ani przesuszona. Do depilacji został tydzień? W takim razie nie stosuj już żadnych kremów do depilacji, maści zawierających witaminę C, A, retinol, izotretinoinę lub kwasy owocowe. Należy odstawić również preparaty złuszczające na partie, na których wykonywany będzie zabieg. Jeśli zabieg ma być wykonany na twarzy przyjdź na wizytę bez makijażu, natomiast w przypadku pach zrezygnuj z dezodorantów i perfum. Co ważne, tuż przez zabiegiem zgól włosy z miejsc poddawanych depilacji.
Jeśli masz już dosyć szybko odrastających włosków i marzysz o gładkiej skórze bez sięgania po golarkę lub depilator elektryczny, sprawdź na własnej skórze jak świetne efekty można uzyskać dzięki depilacji laserowej.