Złuszczanie kwasami – zadbaj o swoją skórę

Chcesz zadbać o swoją skórę, jednak nie wiesz od czego zacząć? W takim razie umów się na wizytę w salonie kosmetycznym MezoCosmetic i skorzystaj z pomocy specjalistów. 

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że nasze problemy skórne są wynikiem obecności martwego naskórka, który zapycha pory powodując trądzik oraz inne niedoskonałości. Niezależnie od tego, czy nasza cera jest delikatna i wrażliwa, przesuszona lub przetłuszczająca się, kosmetyczka z pewnością dobierze odpowiedni dla nas kwas, a podjęta przez nas kuracja da rewelacyjne efekty. Dlaczego? O tym przeczytasz w dzisiejszym wpisie. 

Eksfoliacja kwasami 

Zabiegi na bazie kwasów są wymagające, ponieważ pielęgnacja skóry nie kończy się po zamknięciu za sobą drzwi w salonie kosmetycznym. Każda osoba wprowadzająca do swojej rutyny kosmetycznej tę substancję, musi pamiętać o stosowaniu odpowiednich produktów na co dzień. Podstawową pozycją powinien stać się krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Co ważne, złuszczanie kwasami należy wykonywać minimum raz w roku, najlepiej zimą kiedy nasza skóra nie jest aż tak mocno narażona na promieniowanie UV. 

Oczywiście każdy zabieg powinien przebiegać pod czujnym okiem specjalisty, który dobierze odpowiedni kwas oraz jego stężenie – w zależności od potrzeb naszej skóry. 

Zatem jakie kwasy sprawdzą się w przypadku cery dojrzałej, a jakie pomogą poradzić sobie z nawracającym trądzikiem?

Kwasy na twarz – potrzeby skóry a rodzaj substancji

Jak już wcześniej zostało wspomniane – potrzeby naszej skóry definiują rodzaj kwasu, który powinien zostać zastosowany podczas zabiegu pielęgnującego. 

  • kwas glikolowy – przeznaczony dla cery dojrzałej. Ma on za zadanie stymulować wytwarzanie kolagenu, elastyny oraz glikozaminoglikanów. Jego działanie skupia się na rozjaśnieniu przebarwień i spłyceniu roztępów czy blizn.
  • kwas azelainowy – stosowany w walce z trądzikiem różowatym i pospolitym. Sprawdzi się również  przy skórze wrażliwej, tłustej, zanieczyszczonej i zmagającej się z przebarwieniami oraz łojotokowym zapaleniem skóry. Działa rozjaśniająco, kojąco i przeciwbakteryjnie. Wpływa spowalniająco na proces starzenia się skóry.
  • kwas salicylowy – pozytywnie wpływa na cerę trądzikową, zanieczyszczoną oraz zmagającą się z rozszerzonymi porami. Ma działanie przeciwzapalne, grzybobójcze i bakteriobójcze oraz pozwala na regulowanie sebum. 
  • kwas pirogronowy – zaleca się go osobom zmagającym się ze skórą łojotokową lub o cerze dojrzałej. Jego głównym działaniem jest przebudowanie struktury skóry.  Stymuluje również produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.
  • kwas migdałowy – sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju skóry, nawet tej bardzo wrażliwej. Co ważne, możemy go stosować cały rok bez obawy, że zadziała on negatywnie na naszą cerę.
  • kwas mlekowy – jeden z najbardziej delikatnych kwasów w całym zestawieniu. Dedykowany skórze suchej. Działa łagodząco i nawilżająco. 

Pielęgnacja skóry po kwasach 

Główna zasada pielęgnacji skóry po kwasach brzmi – unikaj słońca. Oznacza to, że powinniśmy zrezygnować z nadmiernego wystawiania delikatnej i wrażliwej cery na negatywny wpływ promieni słonecznych. Na czas regeneracji nie stosuj produktów zawierających w swoim składzie alkohol lub mocno ściągające składniki. W tym czasie zaprzestań również wykonywania peelingów w domu. Skonsultuj sposób działania z kosmetyczką tak, by móc cieszyć się zdrową i piękną skórą przez długi czas.