Jak wygląda laserowa depilacja bikini? My znamy odpowiedź!

Gładkie i jędrne ciało od zawsze było kanonem piękna, do którego dążyło wiele kobiet. I chociaż wydawać by się mogło, że depilacja okolic bikini stała się modna dopiero w czasach współczesnych, to nic bardziej mylnego. Już w starożytnym Rzymie kapłanki poddawały się temu zabiegowi na znak czystości, natomiast kobiety Dalekiego Wschodu depilowały całe ciało na dzień przed ślubem, aby okazać szacunek swojemu przyszłemu mężowi. Obecnie panie podejmują tę decyzję raczej z pobudek czysto estetycznych. Profesjonalne salony kosmetyczne w swoich ofertach posiadają różne metody usuwania niechcianego owłosienia. Jaka metoda jest najlepsza? Czy istnieją różne rodzaje depilacji? Na te i na inne pytania odpowiemy w dzisiejszym wpisie. 

Depilacja bikini

Zacznijmy od tego, czym jest depilacja okolic intymnych. Zabieg ten polega na częściowym lub całkowitym usunięciu owłosienia z tamtego obszaru naszego ciała. Podzielić ją można na:

  • depilacja płytkowa – jest to usunięcie włosków wystających poza linię bielizny,
  • depilacja głęboka – usunięcie włosków ze wszystkich stref intymnych.

Ze względu na to, że zabieg wykonywany jest na delikatnej skórze przy wrażliwych częściach ciała, należy przeprowadzić go ze szczególną ostrożnością. Pamiętaj, że w salonie kosmetycznym nie tylko zostanie dobrana do Ciebie metoda i sposób usunięcia włosków, ale również możesz mieć pewność, że produkty i urządzenia do tego użyte, będą najwyższej jakości. 

Niezależnie od tego, czy na depilację okolic intymnych zdecydujesz się ze względów higienicznych, czy estetycznych, pamiętaj by wykonać ją w MezoCosmetic w Opolu. 

Depilacja bikini w Opolu

Nim zdecydujesz się na konkretną metodę depilacji, warto określić kilka kwestii, dzięki którym łatwiej będzie Ci dobrać sposób usuwania niechcianych włosków. 

Po pierwsze zastanów się jaka jest Twoja odporność na ból, jakim budżetem dysponujesz oraz na jak długo chcesz pozbyć się owłosienia – od kilku dni do trwałego usunięcia. 

Do najpopularniejszych metod zaliczyć można depilację woskiem, pastą cukrową oraz epilacaję, czyli depilację laserem. Do najbardziej popularnych zaliczyć można tę pierwszą, jednak jest ona przy okazji również najbardziej bolesna. Natomiast ostatnia, wiąże się z najtrwalszymi efektami przy stosunkowo wyższej cenie za usługę.

W MezoCosmetic możesz wykonać zabieg depilacji wysokiej jakości woskiem Lycon oraz epilację laserowo wykonywaną najwyższej jakości urządzeniem marki Asclepion – Mediostar Monolith.

Depilacja bikini woskiem – na czym polega

Metoda ta polega na nałożeniu przez kosmetyczkę za pomocą szpatułki lub rolki, płynnego i rozgrzanego do temperatury 37 stopni Celcjusza wosku, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Następnie masa zostaje przykryta materiałowym paskiem, który zrywa się energicznym ruchem. Dzięki tej metodzie włoski zostają usunięte wraz z cebulką. Aby skorzystać z tej metody depilacji, nasze włoski muszą mieć co najmniej 0,5 cm wysokości. Po zabiegu, podrażniona skóra zostaje zabezpieczona preparatami łagodzącymi. 

Epilacja laserowa bikini

Jest to najbardziej trwała ze wszystkich metod usuwania niechcianego owłosienia. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się specjalistyczny laser, którego wiązki światła wnikają głęboko w skórę sprawiając, że cebulka włosa zostaje zniszczona nieodwracalnie. W zależności od tego jak mocno napigmentowane są nasze włosy, kosmetolog dostosowuje liczbę sesji do Twoich potrzeb.

Depilacja bikini – rodzaje

Rodzaje depilacji bikini rozróżnia się na podstawie tego jak głęboka ma ona być – częściowe lub całkowite pozbycie się owłosienia. Zdecydowana większość kobiet wybiera metodę, która pozwala na usunięcie niechcianych włosków wykraczających poza linię bielizny. Istnieją również inne rodzaje, które pozwalają na całkowite pozbycie się włosów z okolic intymnych lub wydepilowanie ich w dowolnym kształcie na wzgórku łonowym. 

Jakie istnieją rodzaje depilacji? Na jaką się zdecydować? Poniżej znajdziesz odpowiedź. 

  1. Depilacja francuska – najpłytsza metoda depilacji, która pozwala na pozbycie się owłosienia jedynie po bokach wzgórka łonowego. Pozostałym włosom nadaje się kształt trójkąta lub prostokąta. Dzięki korekcji owłosienia w okolicach bikini oraz pachwin, możemy zachować bardzo naturalny oraz estetyczny wygląd. 
  2. Depilacja brazylijska – w przypadku tej metody, pozostawiony zostaje jedynie wąski pasek owłosienia na wzgórku łonowym. Włoski usuwa się z okolic bikini, warg sromowych, między pośladkami i wzdłuż pachwin, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej szerokości, tak by pasek pozostawiony na wzgórku łonowym klientki prezentował się estetycznie.
  3. Depilacja hollywoodzka – metoda, podczas której usuwa się wszystkie włoski z okolic intymnych. Jest to rodzaj depilacji zapewniający największy komfort oraz estetykę. Decydują się na nią zazwyczaj młode klientki, które niezależnie od sytuacji chcą się czuć pięknie. 

Pamiętaj, by na depilacje zawsze decydować się tylko w sprawdzonych salonach kosmetycznych, które zadbają o Twoje dobre samopoczucie oraz najwyższą jakość oferowanych usług. Jeśli nie jesteś pewna, na jaki rodzaj depilacji bikini powinnaś się zdecydować, skonsultuj się z naszą specjalistką.