Laser na trądzik – sposób na skórę bez wyprysków

Trądzik to schorzenie, z którym przyszło się zmagać wielu osobom. Nie tylko okres dojrzewania ma wpływ na powstawanie wyprysków na naszej skórze. Jednym z rodzajów kuracji cery problematycznej jest laseroterapia. Nie jesteś pewna, czy to zabieg dla Ciebie? Dowiedz się więcej na jego temat w dzisiejszym wpisie. 

Przyczyny trądziku 

Walka z trądzikiem jest nierówna i wymaga ogromnego zaangażowania, a także cierpliwości ze strony pacjenta oraz doświadczenia w tymże temacie ze strony kosmetologów zajmujących się prawidłowym przeprowadzeniem zabiegów poprawiających kondycję cery. 

Zatem czym jest trądzik i co ma wpływ na jego powstawanie? Trądzik to nic innego jak choroba gruczołów łojowych i ujść mieszków włosowych. Najczęściej spotykaną odmianą jest trądzik pospolity, z którym zmagają się zarówno osoby w okresie dojrzewania jak i te już całkiem dojrzałe. Na jego występowanie mają wpływ:

  • uwarunkowanie genetyczne, 
  • zmiany hormonalne,
  • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków i medykamentów, 
  • czynniki infekcyjne. 

Możemy również wyróżnić trądzik różowaty, pojawiający się na skórze pod postacią rumieniowych i grudkowatych krostek. Zmiany te najczęściej występują na środkowej części twarzy. Głównie zmagają się z nim kobiety, jednak u mężczyzn przebiega on ciężej. Problem ten dotyczy przede wszystkim osób o jasnej karnacji, włosach i oczach. Trądzik różowaty traktowany jest jako choroba genetyczna, jednak na zaostrzenie stanu zapalnego mogą wpływać:

  • stres, 
  • nadużywanie alkoholu. 
  • słodkie i słone przekąski, 
  • drożdżaki, 
  • brak odpowiedniej ochrony przed promieniami UV, 
  • zmiany hormonalne. 

Laseroterapia na trądzik

Usuwanie trądziku laserem będzie odpowiednim zabiegiem dla osób zmagających się z trądzikiem pospolitym, torbielowatym i różowatym. Pamiętajmy, że przed rozpoczęciem odpowiedniej kuracji kosmetolog powinien przeprowadzić wywiad zdrowotny oraz szczegółową diagnostykę cery.

Podczas procedury laserowej pacjent ma na sobie specjalne okulary ochronne, tak by zabezpieczyć oczy przed ewentualnym naświetleniem. Ile czasu trwa zabieg? Zależy od obszaru, który został poddany leczeniu, jednak zazwyczaj trwa on od 15 minut do godziny. Co ważne, osoba korzystająca z laseroterapii nie odczuwa dużego dyskomfortu. 

Dlaczego właśnie laser jest jedną z najbardziej skuteczny metod na poradzenie sobie z trądzikiem? Ponieważ likwiduje on powstałe już stany zapalne, przy równoczesnym niszczeniu skupisk bakterii znajdujących się w ujściach gruczołów łojowych. Pomaga również przyspieszyć proces regeneracji skóry oraz gojenie się zmian trądzikowych. Oprócz tego laser działa obkurczająco na pory i posiada właściwości odkażające, co w przypadku zanieczyszczonej cery jest bardzo ważne. 

Pielęgnacja cery trądzikowej

Oprócz zabiegów kosmetycznych, leków i odpowiedniej diety, w walce z tradzikiem z pewnością przyda się odpowiednia pielęgnacja. Szczególnie jeśli zdecydowaliśmy się na laseroterapię. Kosmetyki pomogą utrzymać cerę w odpowiednim stanie i będą zapobiegać ewentualnym nawrotom zmianom w przyszłości. 

Produkty dla tak wymagającej cery jak trądzikowa muszą być przede wszystkim delikatne i pozbawione w swoim składzie alkoholu, który działa mocno wysuszająco. Podstawą codziennych zabiegów pielęgnacyjnych powinno być odpowiednie oczyszczanie nie tylko z kurzu i brudu, ale przede wszystkim z resztek makijażu. 

W salonie kosmetycznym w Opolu – MezoCosmetic zadbanym o Twoją cerę i dobre samopoczucie, a także pomożemy dobrać odpowiednią pielęgnację dla Twojej skóry. Umów się na wizytę już dziś!