Mezoterapia próżniowa – wszystko co chcesz wiedzieć na jej temat

Zbawienny wpływ mezoterapii igłowej na stan naszej cery jest niepodważalny. Choć wiele osób uważa, że jest to zabieg niezwykle bolesny, powodujący powstawanie siniaków i grudek na skórze – zależy nam na rozwianiu wszelkich wątpliwości z tym związanych. Dzięki innowacyjnym urządzeniom, pozwalającym na odciągnięcie skóry od naczyń krwionośnych i nerwów, zabieg mezoterapii stał się jeszcze skuteczniejszy i przyjemniejszy. Nie wierzysz? Sprawdź sama! 

Mezoterapia próżniowa, na czym polega zabieg?

Ta wyjątkowa metoda przeprowadzania zabiegów mezoterapii polega na wprowadzeniu w głębsze warstwy skóry preparatów odżywczych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, mezoterapia może zostać wykonana nawet na najbardziej delikatnych obszarach naszego ciała. 

Czym różni się mezoterapia próżniowa od tradycyjnej mezoterapii? Przede wszystkim tym, że jest niemal całkowicie bezboleśnie przeprowadzonym zabiegiem, który nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych pod postacią siniaków lub podrażnień. Jest to zasługą systemu próżniowego unoszącego skórę. 

Zawarta w pistolecie multi-igła pozwala na wprowadzenie preparatu w głębsze warstwy skóry w tej samej dawce, na kilku obszarach jednocześnie. Oznacza to, że czas zabiegu zostaje skrócony, a efekt zwiększony. W przypadku mezoterapii igłowej próżniowej najczęściej podawaną substancją jest kwas hialuronowy, osocze oraz mezokoktajle. 

Mezoterapia igłowa – zalety

Wieloigłowe urządzenie wyposażone w dodatkową opcję zasysającą skórę pozwala na dopasowanie odpowiedniej ilości preparatu do potrzeb klienta przy jednoczesnym kontrolowaniu głębokości nakłucia. Poziom siły ssania również zależy od stanu skóry oraz od oczekiwanego efektu. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom mezoterapia igłowa zyskała nowe zalety, w tym:

 • redukcja bólu do minimum, 
 • zabieg jest przeprowadzany szybko i komfortowo, 
 • redukcja skutków ubocznych – krwiaków, siniaków czy grudek, 
 • wprowadzenie w głębsze warstwy skóry konkretnej ilość preparatu, 
 • niezwykle precyzyjne podanie preparatu w danym obrębie skóry, 
 • zwiększenie skuteczności zabiegu. 

Dla kogo mezoterapia próżniowa?

Tak jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, również w przypadku mezoterapii próżniowej, należy wspomnieć o zaleceniach i przeciwwskazaniach, które mogą mieć ogromny wpływ na stan naszej skóry. 

Jeśli zmagasz się z poniższymi problemami, zabieg mezoterapii wykonany urządzeniem zasysającym będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.  

 1. Łysienie. 
 2. Nadmiar tkanki tłuszczowej. 
 3. Cellulit. 
 4. Przebarwienia.
 5. Zmarszczki. 
 6. Zwiotczała skóra. 
 7. Brak jędrności i elastyczności skóry. 

Dzięki zastosowaniu urządzenia wyposażonego w mikroigły oraz przyssawkę Twoja skóra stanie się bardziej nawilżona i odżywiona, a proces rewitalizacji będzie przebiegać dużo szybciej niż dotychczas. 

Niestety zabieg mezoterapii próżniowej nie jest dla wszystkich. Dlatego przed podjęciem decyzji o umówieniu się na wizytę w salonie kosmetologicznym, koniecznie sprawdź czy na liście przeciwwskazań nie znajduje się jedna z Twoich dolegliwości. 

 1. Infekcja skórna. 
 2. Nowotwór skóry. 
 3. Cukrzyca. 
 4. Stosowanie leków przeciwkrzepliwych. 

Z tego zabiegu powinny zrezygnować również kobiety w ciąży lub te w trakcie karmienia piersią. 

Mezoterapia próżniowa i jej efekty

Zabieg mezoterapii (Mezoterapia Opole) próżniowej wykonywać można zarówno na twarzy jak i na ciele. Niezależnie od tego, który obszar chcemy poddać rewitalizacji, możemy mieć pewność, że efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania. Czego należy się spodziewać? Przede wszystkim pełnego odżywienia i wypełnienia skóry oraz wygładzenia zmarszczek, a oprócz tego:

 • zagęszczenia i uniesienia skóry, szczególnie w okolicach twarzy, szyi i dekoltu, 
 • spowolnienia procesów starzenia się skóry, 
 • polepszenia jędrności i napięcia skóry, 
 • redukcji cellulitu, 
 • redukcji przebarwień, 
 • poprawy stanu włosów i zahamowania procesu ich wypadania. 

Sam zabieg powinien być przeprowadzony około od 4 do 6 razy, przy przerwach między zabiegami wynoszącymi od tygodnia do dwóch. 

Salon MezoCosmetic oferuje nie tylko bezpieczeństwo oraz najwyższej jakości urządzenia, ale również szybkie efekty. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać najlepszy preparat dopasowany do Twoich potrzeb, a także przygotują plan działania, dzięki któremu rezultaty mezoterapii utrzymają się jak najdłużej.