Polinukleotydy w kosmetyce – wszystko co powinnaś o nich wiedzieć

Gładka i jędrna skóra to marzenie wielu kobiet. Niezależnie od tego ile mają one lat, pragną by ich cera zawsze prezentowała się świeżo i zdrowo. Odpowiednie kosmetyki, zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększona aktywność fizyczna, to tylko część sposobów na osiągnięcie oczekiwanego efektu. Kolejnym krokiem na drodze ku pięknej skórze są również zabiegi kosmetologiczne, które obecnie stawiają na naturalny efekt odmłodzenia. Jest on możliwy dzięki zastosowaniu pewnych substancji. Mowa tutaj o polinukleotydach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, przeczytaj koniecznie dzisiejszy artykuł. 

Polinukleotydy, co to jest?

Czym są tajemnicze polinukleotydy? Pod tą nazwą kryją się fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA. Występują one we wszystkich organizmach. Dzięki wykorzystaniu ich w kosmetologii i medycynie estetycznej, udało się uzyskać niezwykle pożądany efekt jakim jest uelastycznienie skóry i nadanie jej zdrowego wyglądu, bez stosowania inwazyjnych zabiegów. 

Ich główną cechą charakterystyczną jest możliwość przestrzennego wiązania cząsteczek wody w dużej ilości. Umiejętność ta pozwala na zwiększenie nawilżenia tkanek oraz na wzrost liczby komórek odpowiedzialnych za odbudowę skóry. Polinukleotydy pełnią również niezwykle ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników oraz mają aktywny wpływ na zahamowanie fotostarzenia. Zabiegi z ich wykorzystaniem szczególnie poleca się osobom zażywającym intensywnych kąpieli słonecznych oraz tym, które chcą pozbyć się blizn na swoim ciele.

Polinukleotydy – efekty

W obecnych czasach kosmetologia kładzie niezwykle duży nacisk na stosowanie preparatów, które są dobrze tolerowane oraz sprawdzone. Pozytywny wpływ polinukleotydów na ludzką skórę zaobserwowano już dużo wcześniej. Substancje te stosowano w przypadku gojących się ran po zabiegach chirurgicznych lub ortopedycznych. 

Dzięki badaniom wiemy, że przeprowadzanie iniekcji przy wykorzystaniu polinukleotydów jest niezwykle bezpieczne i ma świetne działanie odmładzające dla naszej skóry twarzy i całego ciała. 

Polinukleotydy zawarte w preparatach swoim działaniem przypominają wypełniacze, które w sposób krótkotrwały i tymczasowy nadają skórze sprężystości oraz pobudzają naturalne procesy odnowy i odbudowy komórek. Co za tym idzie, rezultat końcowy jest niezwykle naturalny. To właśnie dzięki dogłębnej regeneracji możemy mówić o efekcie odmłodzenia po zabiegu z wykorzystaniem polinukleotydów. 

Dzięki wprowadzaniu do naszego gabinetu kosmetycznego MezoCosmetic nowoczesnych zabiegów, pomagamy Ci zadbać o Twoją skórę w najmniej inwazyjny sposób. Już dziś umów się i skorzystaj ze zbawiennego wpływu jaki niosą ze sobą polinukleotydy.