Rodzaje przebarwień słonecznych – jak się ich pozbyć

Przebarwienia skóry są efektem nieodpowiedniej ochrony naszej skóry przed negatywnym działaniem promieni UV. Pozbycie się ich wymaga czasu i regularnych zabiegów w profesjonalnym salonie kosmetologicznym. Mogą pojawiać się one na naszych dłoniach, plecach, nogach czy stopach. Ale nie tylko, ponieważ jednymi z najpopularniejszych przebarwień są… piegi! Dowiedz się więcej o laseroterapii i umów się już dziś na zabieg w MezoCosmetic. 

Usuwanie przebarwień – czy na wszystkie zmiany? 

Bez dwóch zdań zmiany barwnikowe nie należą do estetycznych “ozdób” naszego ciała. Mogą pojawić się niemal wszędzie, w dodatku przybierając nierównomierne kształty i rozmiary. Chęć pozbycia się ich jest jak najbardziej zrozumiała, jednak czy wszystkie przebarwienia zasługują na to, by traktować je laseroterapią? 

Piegi należą do najpopularniejszych odmian zmian barwnikowych, które można spotkać. I chociaż są niezwykle urokliwe, ich właściciele często nie mogą się z nimi pogodzić i robią wszystko by się ich pozbyć. Skąd na naszym ciele biorą się te małe brązowe plamki? Są one wynikiem nierównomiernie rozłożonej melaniny w żywych warstwach naskórka i skóry właściwej. Oczywiście piegi, jak każde inne przebarwienie, można rozjaśnić, jednak należy pamiętać o tym, że one powrócą za każdym razem, gdy wystawimy skórę na słońce. Z tego też powodu, jedynym sposobem na piegi jest ich zaakceptowanie lub delikatne rozjaśnienie w sezonie letnim, gdy nabierają one bardziej intensywnego koloru. 

Laser na przebarwienia – kiedy zdecydować się na zabieg

Do najczęstszych przyczyn wykonywania zabiegów laserowego usuwania przebarwień, należy pojawienie się plam pigmentowych lub zmian potrądzikowych. 

Plamy pigmentowe to:

  • ostuda, 
  • przebarwienia słoneczne, 
  • plamy hipopigmentacyjne. 

Najłatwiej usunąć przebarwienia słoneczne, ponieważ znajdują się one w naskórku. Czym jest ostuda? To zmiany wywołane przez leki hormonalne oraz ciąże. Natomiast plamy hipopigmentacyjne są jasnymi odbarwieniami pojawiającymi się, gdy w skórze brakuje melaniny. 

Przebarwienia potrądzikowe, jak się ich pozbyć?

Trądzik to choroba skóry, która potrafi mocno naruszyć delikatną warstwę naskórka, co prowadzi do powstawania przebarwień pozapalnych i blizn zanikowych. Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się ich, jest umówienie się na laseroterapię, która nie tylko wyrówna koloryt skóry, ale również będzie stymulować szybszą regenerację skóry. Laser usunie niechciane plamy z twarzy, szyi, dekoltu czy pleców. 

Oprócz laseroterapii, w walce z przebarwieniami, sprawdzą się również inne zabiegi, takie jak kwasy. Do ich wykonania wykorzystuje się peelingi chemiczne, specjalnie dopasowane do rodzaju zmian barwnikowych. 

Pamiętaj, by wszystkie działania mające na celu zredukowanie i usunięcie przebarwień wykonywać w profesjonalnym salonie kosmetologicznym. Zadzwoń do nas i umów się na wizytę już dziś.