Stymulatory tkankowe – innowacyjne rozwiązanie na miarę XXI wieku
Dzięki zabiegom kosmetycznym możemy zadbać o naszą skórę i przywrócić jej jędrność oraz gęstość tkanki. Dotychczas jednym z najchętniej wybieranych sposobów na poprawę jakości skóry był zabieg wykonywany przy użyciu kwasu hialuronowego. Jego głównym zadaniem jest wypełnienie utraconej objętości tkanki. Ubytki te pojawiają się wraz z wiekiem. Niestety czas utrzymywania się preparatu w tkance jest ograniczony. W zależności od głębokości powstałych bruzd oraz skłonności do metabolizowania kwasu hialuronowego okres ten może wynosić od 4 do 10 miesięcy. Rozwiązaniem, które jest niezwykle innowacyjne i cieszy się ogromną popularnością, jest użycie stymulatora tkankowego! Dlaczego? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.
Co to jest stymulator tkankowy?
Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych przede wszystkim pozwalają uzyskać niezwykle naturalny efekt końcowy. Skóra staje się bardziej jędrna, a produkcja kolagenu oraz elastyny wzmożona, a wszystko to za sprawą stymulacji komórek. Dzięki pobudzeniu włókien kolagenowych i elastynowych nasza skóra szybciej się odbudowywuje. Jest to świetny sposób na poprawę jędrności, gęstości i jakości skóry.
Co ważne, stymulatory tkankowe w żaden sposób nie zmieniają rysów twarzy. Najważniejsza różnica między tym zabiegiem a stosowaniem kwasu hialuronowego polega na stymulowaniu tkanek, a nie ich wypełnieniu. Zatem jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie końcowym oraz jego dużo dłuższym utrzymaniu się, powinieneś skorzystać właśnie z tej metody. Wykonanie zabiegów w obrębie twarzy ma działanie przeciwstarzeniowe.
Głównymi substancjami aktywnymi, które możemy znaleźć w stymulatorach tkankowych są:
- polinukleotydy,
- polikaprolakton,
- hydroksyapatyt wapnia,
- kwas l-polimlekowy czy kwas hialuronowy o dużym stężeniu.
Składniki aktywne
Każdy ze składników zawartych w stymulatorach ma ogromny wpływ na naszą skórę. Aby łatwiej zrozumieć wpływ innowacyjnego zabiegu, warto na początku zapoznać się z każdym z nich.
Polinukleotydy
Składnik ten to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które można spotkać we wszystkich organizmach. Są w całości biokompatybilne z ludzkim organizmem. To właśnie one są odpowiedzialne za poprawę jędrności i gęstości skóry. Są również świetną substancją wiążącą wodę, przez co dbają o nawilżenie struktury tkanek. Każdy z preparatów bogaty w tę substancję wykazuje działanie regenerujące, przez co można go stosować po chorobach, a nawet poważnych urazach.
Kwas l-polimlekowy
Stosowanie tego kwasu sprawia, że zostają pobudzone procesy stymulacji fibroblastów do syntezy włókien kolagenowych. Stosuje się go do redukcji zmarszczek i bruzd, a dodatkowo można liczyć na poprawę jakości skóry oraz korektę owalu twarzy. Jako naturalny związek chemiczny nie powoduje reakcji alergicznych, dlatego też jest niezwykle bezpieczny. Co ciekawe, jego regularne stosowanie daje bardzo naturalne i przede wszystkim długotrwałe efekty. Mogą się one utrzymać nawet do 2 lat.
Hydroksyapatyt wapnia
Dzięki tej substancji możemy mieć pewność, że nasze zmarszczki oraz kontur twarzy zostaną wygładzone. Hydroksyapatyt pozytywnie wpływa również na stymulację włókien kolagenu i elastyny. Działanie to ma realny wpływ na wygląd naszej skóry.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat przeprowadzanych w naszym salonie zabiegów? Skontaktuj się z nami i przekonaj się, że zdrową i jędrną skórę można mieć w każdym wieku. Szczególnie polecamy, dla osób chcących cieszyć się naturalnymi efektami, zabieg stymulatora tkankowego, który jako nowość w naszym salonie kosmetycznym w Opolu – MezoCosmetic, z pewnością podbije serca klientów.