Witamina A – dlaczego nie powinno zabraknąć jej w Twojej pielęgnacji

Zmienna temperatura, suche powietrze, promienie UV, kosmetyki stosowane do codziennego makijażu, zła pielęgnacja cery – to tylko część czynników mających realny wpływ na stan skóry twarzy. Z tego też powodu warto zwrócić uwagę na aktywne substancje zawarte w codziennych kosmetykach. Na szczególne względy zasługuje witamina A, którą również stosujemy podczas zabiegów pielęgnacyjnych dostępnych w salonie MezoCosmetic. Dowiedz się więcej na temat działania regenerującego, wygładzającego i przeciwtrądzikowego witaminy A. 

Retinoidy – walka z niedoskonałościami 

Pochodne witaminy A, takie jak retinoidy oraz retinol, bardzo często można spotkać w produktach do twarzy. W zależności od oczekiwanego efektu, należy zwrócić uwagę na stężenie substancji, ponieważ mają one różne działania. 

Witaminę A wykorzystuje się w kuracjach przeznaczonych dla cery dojrzałej, tłustej, problematycznej, a nawet przesuszonej. Zróżnicowany wpływ na skórę pozwala na wprowadzenie jej do pielęgnacji każdego typu skóry. Najczęściej spotkamy witaminę A w kremach do twarzy, maściach, a nawet kuracjach doustnych. Ta aktywna substancja wykorzystywana jest również w wielu zabiegach pielęgnacyjnych, które mają zbawienny wpływ na Twoją cerę. 

Działanie witaminy A na skórę

Jak już wcześniej zostało wspomniane, witamina A oraz jej pochodne, działają skutecznie w kuracjach przeciwstarzeniowych. Zabiegi z wykorzystaniem tych substancji wpłyną również regeneracyjnie na cerę oraz pomogą w walce z trądzikiem oraz innymi chorobami skórnymi czy też przebarwieniami.

Działanie witaminy A:

  1. stymulacja odnowy komórek naskórka, 
  2. wzmocnienie bariery ochronnej naskórka, 
  3. aktywizacja bariery hydrolipidowej, 
  4. spowolnienie procesu starzenia się skóry, 
  5. wygładzenie zmarszczek, 
  6. normalizowanie produkcji łoju,
  7. działanie antyoksydacyjne,
  8. regulowanie rogowacenia.

Stosowanie witaminy A na twarz

Zabiegi beauty nie tylko skupiają się na poprawie zewnętrznego wyglądu cery, ale wpływają również pozytywnie na wewnętrzne warstwy skóry. Dzięki odpowiednio skomponowanym preparatom, w salonie kosmetologicznym MezoCosmetic, możesz cieszyć się zdrową i promienną cerą, bez bruzd i zmarszczek.