Zabieg z witaminą C na twarzy, czyli czym jest CSA

Pielęgnacja cery powinna przede wszystkim skupiać się na jej potrzebach. Każde podjęte przez nas działanie musi być przemyślane, ponieważ źle użyty preparat, może spowodować poważne uszkodzenia w głębszych warstwach naskórka. 

Obecnie świadoma pielęgnacja cieszy się ogromną popularnością. Coraz chętniej nasze klientki sięgają po zabiegi z wykorzystaniem kwasów i witamin w odpowiednich stężeniach, ponieważ wiedzą, że stosowanie ich ma zbawienny wpływ na skórę. Chcesz poznać sekret młodo wyglądającej cery? Poznaj filozofię CSA (witamina C, ochrona przeciwsłoneczna, witamina A), czyli podstawę w walce z oznakami starzenia się skóry. Ta specjalistyczna kuracja w gabinecie MezoCosmetic pozwoli Ci uzyskać idealnie zdrową cerę. 

Witamina C do twarzy

Największą zaletą witaminy C jest fakt, że zapewnia ona wszechstronną ochronę antyoksydacyjną, a przy tym stymuluje produkcję kolagenu oraz blokuje rozwój pigmentu, co prowadzi do uzyskania bardziej gładkiej i promiennej skóry. Dzięki odpowiednim dawkom, witamina C zapewnia skórze całodzienną ochronę przeciw czynnikom zewnętrznym, mającym wpływ na starzenie się skóry. 

Ochrona przeciwsłoneczna sposobem na pozbycie się przebarwień i nie tylko 

Na proces starzenia się skóry wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest słońce, a raczej szkodliwe promieniowanie UV, które docierają do naszej skóry, uszkadzając jej komórki. Co ciekawe, nawet w pochmurny dzień Twoja cera narażona jest na negatywny skutki przebywania na słońcu. Tylko odpowiednia pielęgnacja, w skład której wchodzi krem z SPF, pozwala zachować młodzieńczy wygląd Twojej cery. 

Witamina A do twarzy 

Ostatnim krokiem, aczkolwiek nie mniej ważnym od pozostałych, jest zastosowanie na skórę twarzy witaminy A. jest ona w głównej mierze odpowiedzialna za odmłodzenie Twojej cery, gdy Ty śpisz. Substancję tę uważa się za nieodłączny element kuracji przeciwstarzeniowej, która przyspiesza odnowę komórek oraz ma wpływ na zwiększenie produkcji kolagenu i zmniejszenie ilości kolagenazy, co prowadzi do ograniczenia rozpadu kolagenu. 

Retinoidy, czyli pochodne witaminy A, skutecznie poprawiają wygląd skóry. Wykorzystuje się je przede wszystkim w terapii przeciwstarzeniowej, terapii przebarwień oraz niedoskonałości. Ma ona zbawienny wpływ również wtedy, gdy pragniesz zagęścić i odmłodzić swoją skórę.

W salonie MezoCosmetic rekomendujemy naszym Klientkom pielęgnację domową, opartą na filozofii CSA. Przyjdź na bezpłatną konsultację kosmetologiczną i dowiedz się więcej!