Zabiegi kosmetyczne – jak dbać o stopy

Salony kosmetyczne oferują bogaty wachlarz zabiegów, które mają na celu pomoc w walce z niedoskonałościami, przez które wiele osób zmaga się z kompleksami. Część z nich wymaga regularnych wizyt, przy czym nie zawsze są one przyjemne w odczuciu. Na całe szczęście bywają też usługi takie jak pedicure czy manicure, podczas których możemy się odprężyć i zrelaksować. 

Pedicure w salonie kosmetycznym

Zadbane i wypielęgnowane stopy to podstawa każdej letniej stylizacji. Nawet najmodniejsze sandałki nie ukryją popękanych pięt i długich paznokci. I chociaż nasze stopy dziennie potrafią pokonać kilkanaście kilometrów, często zapominamy o ich codziennej pielęgnacji. A przecież bez niej, ciężko poradzić sobie z otarciami, odciskami oraz innymi problemami. Zadbane stopy są nie tylko estetyczne, ale również zdrowe. Jeśli brakuje Ci czasu na codzienne zabiegi pielęgnujące w domu, postaraj się przynajmniej raz na miesiąc umówić na zabieg kosmetyczny w salonie. Wyjdziesz z niego nie tylko z pięknymi stopami, ale również z dobrym nastrojem. 

Obecnie salony kosmetyczne oferują swoim klientom różnorodne zabiegi, które obejmują oczyszczanie paznokci, pozbycie się suchego naskórka oraz malowanie paznokci lakierem hybrydowym. Połączenie wszystkich trzech szczególnie polecane jest panią, które latem chcą odsłonić stopy w mocno wyciętych butach. Oczywiście z kosmetycznego pedicuru mogą korzystać również panowie, ponieważ zdrowe i zadbane stopy powinien mieć każdy. 

MediHeel Pedicure 

Domowa pielęgnacja stóp różni się od tej, z której skorzystamy w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Mowa tutaj nie tylko o sposobie wykonywania zabiegów, ale również o użytych w tym celu kosmetykach. W końcu to one odgrywają jedną z ważniejszych ról w procesie nawilżania pięt oraz redukcji pęknięć, modzeli czy odcisków. 

W MezoCosmetic stosujemy preparaty do stóp marki MediHeel, które są niezwykle cenione na rynku kosmetycznym. Sprawdzą się idealnie podczas pielęgnacji stóp z tendencją do pękających pięt. Ich główną zaletą jest fakt, że są przeznaczone również dla diabetyków oraz kobiet w ciąży. Jakiego efektu możesz spodziewać się po zabiegu pielęgnacyjnym wykonanym kosmetykami marki MediHeel? Skóra stóp stanie się miękka i delikatna i to bez użycia frezarki, która niejednokrotnie narusza delikatną skórę pięt. 

Wiosna i lato to idealny czas na zadbanie o stopy, które po niekorzystnych zimowych warunkach atmosferycznych, zasługują na trochę uwagi. Nie martw się o pękające pięty, modzele i zaniedbane paznokcie, tylko skorzystaj z oferowanych usług pielęgnacyjnych, dedykowanych stopom, w profesjonalnym salonie kosmetycznym.