Zabiegi trychologiczne – sposób na wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest rzeczą naturalną, z którą każdy z nas ma do czynienia na co dzień, przez co często nie jesteśmy świadomi momentu, gdy możemy zacząć mówić o problemie. U mężczyzn kłopot ten pojawia się wraz z łysieniem androgenowym, natomiast u kobiet jest on często spowodowany czynnikami zewnętrznymi takimi jak stres, zła dieta czy przemęczenie. Dla wielu pań problem ten uwarunkowany jest również zmianami hormonalnymi – ciąża lub czas po urodzeniu dziecka, menopauza oraz chora tarczyca. Jeśli zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów lub na Twojej skórze głowy pojawiły się zmiany, których wcześniej nie było – to znak by udać się do trychologa. Tylko tak możesz sobie pomóc. 

Trycholog Opole

Dlaczego wizyta u trychologa jest dobrym rozwiązaniem ? Ponieważ trycholog specjalizuje się wyłącznie w badaniu skóry głowy oraz strukturze włosów, przez co jego wiedza skupia się na węższym obszarze, a to prowadzi do lepszego rozpoznania problemu. 

Podczas wizyty musimy odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez trychologa oraz poddać się analizie stanu włosów i skóry głowy. Dzięki temu specjalista będzie mógł jasno określić w czym tkwi sedno naszego kłopotu oraz czy leczenie wymaga dodatkowych badań. 

W salonie MezoCosmetic (Trychologia Opole) nie tylko zadbasz o swoją cerę, ale również dowiesz się jak dbać o skórę głowy i włosy, by zawsze były zdrowe i lśniące. Umów się już dziś na wizytę u naszego trychologa, który dzięki badaniom trichoskopem przedstawi plan odpowiedniej pielęgnacji. 

Trichoskopia

Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Trichoskopia to badanie przeprowadzane w celu zbadania włosów i skóry głowy. Zabieg ten jest bezinwazyjny i bezbolesny. Wykonuje się go przy pomocy urządzenia zakończonego kamerą – trichoskopem. 

Dzięki kilkudziesięciokrotnie powiększonemu obrazowi, specjalista jest w stanie dokładnie zbadać skórę głowy oraz zwrócić uwagę na szczegóły w budowie naszych włosów. Badanie to jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta. 

Problem z wypadaniem włosów – przyczyny

Na stan skóry głowy i włosów wpływa wiele czynników. Jedne są bardziej zależne od nas, inne mniej. I chociaż staramy się wyeliminować z życia przetworzone jedzenie, stres oraz staramy się wysypiać – to czasami wciąż za mało. Z tego też powodu warto udać się na badanie do trychologa, który nie tylko wdroży leczenie, ale również wskaże problem. 

Czasami rozwiązaniem naszej kłopotliwej dolegliwości jest wdrożenie w życie zdrowej diety lub odpowiednia ilość snu. Bywają jednak sytuacje, gdy terapia jest niezbędna. Wówczas możemy mieć do czynienia z kilkoma jej rodzajami. 

Terapie na wypadanie włosów

W zależności od problemów, z którymi się zmagamy, nasza terapia będzie wyglądała nieco inaczej. 

Peeling skóry głowy

Do najchętniej wybieranych rozwiązań w walce ze słabymi, łamliwymi i pozbawionymi blasku włosami jest peeling skóry głowy. Dzięki odpowiednim preparatom pozbędziemy się martwego naskórka z powierzchni głowy. Peeling trychologiczny poprawi kondycję skóry głowy oraz oczyści ją z zanieczyszczeń i resztek kosmetyków, a co za tym idzie – odblokuje ujścia mieszków włosowych. 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg wykonywany cyklicznie. Do jego wykonania wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe o działaniu leczniczym. Ta terapia sprawdzi się w przypadku osób zmagających się z łysieniem androgenowym, telogenowym lub łysieniem plackowatym. 

Tricho Therapy 4.0 

Tricho Therapy 4.0 to ekskluzywne narzędzie stworzone dla trychologów

  • Urządzenie posiada w sobie cztery technologie
  • Spray Oxygen Treatment – infuzja tlenowa
  • Inject Oxygen – mezoterapia skoncentrowanym tlenem
  • Bio-Photon Electricity – procedura skojarzona lasera miękkiego i mikroprądów
  • Bipolar RF – dwubiegunowa radiofrekwencja

Laseroterapia

Laser wykorzystuje się nie tylko do redukcji blizn lub zamknięcia naczyń krwionośnych. Sprawdzi się on również w walce z nadmiernie wypadającymi włosami. Światło emitowane przez urządzenie korzystnie wpływa na ukrwienie skóry głowy oraz pobudza mieszki włosowe do wzrostu. 

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na rozwiązanie problemów związanych z wypadaniem włosów. Zadbaj o swoją skórę głowy i ciesz się lśniącymi i zdrowymi włosami już dziś. Umów się na wizytę do salonu MezoCosmetic.